Parashikimi i motit për sot, e dielë 14 tetor

Sipas MeteoAlb: Deri në orët e mesditës, KTHJELLIMET dhe vranesirat e lehta MBETEN dominante në pjesën më të madhe të territorit. Pjesa e dytë e ditës sjell shtim të vranësirave në te gjithe territorin, me te dendura ne zonat Jugore – Jugperendimore. PO ashtu edhe gjate natës vranësirat do të jenë preznet në të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë ne mengjes POR mesdita do të sjellë rënie me 1 -2 gradë duke variuar nga 6 në 26°C.

Era do fryjë e lehtë dhe mesatare në Veri, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Veri- Veriperëndimor ndërsa në det vijon dallgëzimi mbi 2 ballë.

Frekuenca.com

Postime te ngjashme