Parashikimi i motit për nesër, e premte 12 tetor

Sipas MeteoAlb: Moti i kthjellët DOMINON bregdetin dhe zonat e ulëta POR me kthjellime dhe vranësira të shpeshta PARAQITEN zonat malore verilindore – juglindore. Orët e pasdites duke përfshirë dhe natën MBETEN në ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare.

Temperaturat e ajrit MBETEN thuajse KONSTANTE në mëngjes dhe mesditë duke LUHATUR ekstremumet termike nga 6 në 28°C.

Era do fryjë kryesisht e lehte, me shpejtësi deri 25 km/h nga drejtimi Lindor – Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim të ulët. 

Frekuenca.com

Postime te ngjashme