Moment i tmerrshëm për pasagjerët, shpërthen në ajër motori i avionit (VIDEO)

Një avion i linjës ajrore Red Wings në Rusi, i cili u nis nga qyteti Ufa për në Sochi mëngjesin e së mërkurës, u kthye në aeroport vetëm disa minuta pas ngritjes për shkak të shpërthimit të motorit të majtë.Fatmirisht incidenti nuk ka shkaktuar viktima. Të gjithë shërbimet e zjarrfikëses u vunë në lëvizje, raporton Sputnik.

“Pasagjerët u evakuuan me ndihmën e rrëshqitëseve shtatë minuta pas uljes së avionit. Në orën 5.22 të mëngjesit ne morëm sinjale për ngjarjen”, tha një përfaqësues i aeroportit në një deklaratë.

Avioni është pezulluar dhe një hetim po zhvillohet për të zbuluar shkakun e ngjarjes.

Linja ajrore po merr masa për të dërguar pasagjerët në Soçi. Ndërkohë aeroporti i qyteti Ufa vazhdon fluturimet si zakonisht.

Postime te ngjashme