Gjorgjiani Irakli Dzaria zyrtarisht te Kukësi

Kukësi ka bërë një tjetër goditje të rëndësishme në këtë merkato dimëri duke afruar në skuadër një lojtarë me eksperiencë.

Ka mbërritur  në orët e para të mëngjesit të sotëm në Antalia për tu bashkuar me lojtaret e tjerë të ekipit, mesfushori gjeorgjian Irakli Dzaria.

Gjorgjiani Dzaraia,i cili ka qënë pjesë e kombëtares së vëndit të tij, ka nënshkruar kontratën e tij të re me klubin verilindor.

Dzaria do të jetë pjesë e kampionëve të shqipërisë për një sezon e gjysëm.

29 vjecari është prezantuar sot nga nga ana e drejtorit sportive Ndemin Nexhipi dhe shefi i klubit kukësian Jonuz Hallaci.

 

Postime te ngjashme