Formacionet zyrtare/ Kovacic nga minuta e parë për Realin, Alaba ia del të jetë titullar për Bayern-in

‘Titanët’ e Europës sfidojnë sërish njëri-tjetrin sonte në “Bernabeu”, në një përballje që ndryshe nga ajo e Gjermanisë do të përcaktojë përfundimisht finalisten e parë të “Champions League” për edicionin 2017-2018.

 

 

Real Madrid është më i avantazhuar falë fitores së parë 1-2 në transfertë, por pavarësisht këtij fakti nuk pritet që ‘galktikët’ të qëndrojnë në mbrojtje në këtë gjysmëfinale të dytë.

Nga ana tjetër bavarezët e Jupp Heynckes kanë udhëtuar në Madrid me misionin e vetëm, përmbysjen e rezultatit të takimit të parë dhe eliminimin e mbretërorëve nga “Championsi”.

Se kush do t’ia dali këtë do ta vërtetojnë vetëm 90 minutat.

Formacionet zyrtare

formacionet

Postime te ngjashme