“Ertugrul”/Aktorët befasohen nga shikueshmëria e serisë së parë. Ja çfarë kanë bërë

Më në fund dita që pritej erdhi dhe seriali “Ertuğrul” u përball me audiencën me sezonin e tij të 5 të.

Serinë e parë të këtij seriali për këtë sezon i cili mban firmën e producentit Mehmet Bozdag, kasti i aktorëve dhe menaxherët e kanalit televiziv preferuan ta ndiqnin së bashku.

Në aktivitet morën pjesë,drejtori i përgjithshëm i TRT Përgjithshëm Ibrahim Eren,drejtori i përgjithshëm i Tekden Film dhe Bozdag Film Mehmet Bozdag,drejtues të televizionit dhe aktorët,Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Ilker Aksum, Hande Soral, Cengiz Coskun, Nurettin Sonmez, Ayberk Pekcan, Kayra Senocak , Arif Diren, Burcin Abdullah, Orçun Iynemli, Emre Üçtepe, Kerem Bekişoğlu, Ali Buhara Mete.

Seria parë i këtij sezoni u rendit në vend të parë për nga shikueshmëria.

Gjithashtu në Turqi ishte seriali më i përfolur në rrjetet sociale, ndërsa në botë në vend të 5të.

Frekuenca.com

Postime te ngjashme