E frikshme furtuna në SHBA, më e keqja e 100 viteve të fundit (FOTO+VIDEO)

Cikloni i quajtur Michael dhe që ka nisur të godasë Florida-n, ka arritur në 225 kilometra në orë dhe ka shkuar në nivelin 4.

Lajmi është bërë i ditur nga Qendra Kombëtare e Cikoneve, ndërkohë kjo qendër ka paralajmëruar se cikloni mund të arrijë në shpejtësinë 233 kilometra në orë dhe mund të shkojë deri në kategorinë 5. Agjencia vë në dukje se ky ciklon mund të jetë më i keqi në 100 vitet e fundit.

Frekuenca.com

Postime te ngjashme