Kronikë

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e shpërndarjes së lëndëve narkotike, Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Nr.2, finalizoi me sukses operacionin “STOK”, gjatë të cilit u kap në flagrancë shtetasi: Saimir Rexha, 43 vjeç, banues në Tiranë. Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në DVP Tiranë, ka marrë […]
Një tjetër operacion ndërkombëtar është ndërmarrë nga Policia e Shtetit, ndërsa këtë herë bëhet fjalë për një aksion kundër ndotjes detare. Operacioni i koduar “30 ditë në det” dhe koordinuar nga Programi për Sigurinë Mjedisore i Interpol-it dhe në partneritet të ngushtë me Europol, konstatoi 500 raste të shkeljeve. Operacioni njëmujor (1-31 tetor) i koduar […]
Nje i ri ka mbetur i plagosur në një aksident rrugor në Bulqizë. Ngjarja ka ndodhur në orët e mesditës, në afërsi të Qafës së Buallit, ku mjeti me të cilin udhëtonin të rinjtë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur. I riu mesohet se eshte shtetas italian, dhe eshte transportuar drejt spitalit për ndihmë mjekësore. […]