Kronikë

Një burrë ka gjetur vdekjen mbrëmjen e kësaj të hëne në aksin rrugor Elbasan-Peqin, në fshatin Pajov. Viktima është 62-vjeçari Sefedin Alla. Ai udhëtonte me makinë kur humbi kontrollin e mjetit, në rrethana ende të paqarta dhe doli nga rruga, duke rënë nga një urë. 62-vjeçari ndërroi jetë rrugës për në spital. Për ngjarjen e […]
Bashkëshortja e Kujtim Koxhës, i cili vrau tre persona dhe plagosi një tjetër, do ta mbështesë të shoqin, pavarësisht krimit të rëndë. E kontaktuar dje nga “Panorama”, Vjollca Koxha mohoi që i shoqi të ketë qenë person i dhunshëm dhe problematik në fshat. Sipas saj, e gjithë kjo ngjarje e rëndë ka ndodhur për shkak se viktimat […]
Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit ka mbetur pas hekurave. Vendimi eshte marre sot nga Gjykata, e cila i ka komunikuar masen e sigurise “arrest me burg”. Në nisje të senacës ai është shfaqur i heshtur, teksa qëndronte prapa xhamit me kokën ulur. Koxha u arrestua disa orë pas krimit të […]
Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan -Kombinati metalurgjik. Siç raportojnë burimeve dy makina janë përplasur me njëra tjetrën duke shkaktuar edhe dëme të lehta te pasagjerët. Në aksident janë përfshira makinat e tipi ‘Renault’, ku udhëtonin dy persona dhe makina tip ‘Benz’ ne te cilen udhëtonin tre djem. Fatmirësisht të […]
Një 30 vjeçar është arrestuar në Fier pasi drejtonte automjetin në gjendje të dehur. I ndaluari është Orial Murataj, 30 vjeç, banues në  Fier. Policia bëri me dije se arrestimi i tij u bë pasi në fshatin Zhupan, Fier, është kapur nga shërbimet e policisë duke drejtuar mjetin tip “Audi” në gjendje të dehur në […]
Policia e Krujës operacion kundër ndotjes së mjedisit. Operacioni për të mbrojtur jetën dhe shëndetin e banorëve. Arrestohen 9 shtetas, të cilët në mënyrë të përsëritur, gjatë prodhimit të gëlqeres përdornin si material djegës materiale të ndryshme plastike, sintetike, mbetje fasonerie dhe goma automjetesh. Një aktivitet i tillë ishte shqetësim i madh për banorët e […]
Si pasojë e një aksidenti rrugorë të ndodhur në Izmir të Turqisë, ku një kamion i cili transportonte klandestinë ka dalë nga rruga, të paktën 18 persona kanë humbur jetën dhe një numër i madh të tjerësh janë plagosur. Ndërkohë që në vend ngjarje kanë shkuar një numër i madh ambulancash, numri i të vdekurve […]