Receta

INGREDIENTËT 4 lugë vaj ulliri Lëkura e 1 limoni plus 2 lugë lëng 3 copa gjoks pule Kripë Piper i zi 1/4 filxhan fara pishe 1 filxhan borzilok 1 filxhan majdanoz 1 karafil hudhër 1 avokado e madhe e pjekur UDHËZIMET 1. Përgatisni një tigan dhe vendoseni në ngrohje të mesme. 2. Hidhni së bashku 1 lugë […]
600 gr mish qingji 1 kg qepë të njoma 2 tufa majdanoz 30 gr salcë domate 20 gr oriz 4 lgj vaj ulliri Kripë Piper i zi Lajmë dhe pastrojmë qepët, i presim për së gjati në ½ nëse janë të trasha dhe më pas në 2 cm gjatësi (kryesisht pjesën e bardhë dhe pak […]
INGREDIENTËT 1/4 filxhan vaj ulliri 1 qepë, e copëtuar 4 karafil hudhër, të grirë 1 karrotë 1 kërcell selino 1 kg mish pule 3 gota salcë marinara Gjethe borziloku Kripë Piper i zi 1 pako spageti Djathë parmixhano UDHËZIMET 1. Ngrohni vajin në një tigan mbi nxehtësinë mesatare. 2. Shtoni qepë dhe hudhër dhe lerini të skuqen,rreth […]
INGREDIENTËT 2 lugë mustardë 2 lugë çaji majdanoz 1 lugë gjelle majonezë 2 lugë çaji shurup panje 4 fileto salmoni pa lëkurë Kripë Piper i zi UDHËZIMET 1. Ngroheni furrën në 200 gradë C. 2. Vendosni në furrë një fletë alumini. 3. Miksoni në një tas së bashku mustardë, 1 lugë gjelle majdanoz, majonezë dhe shurup panje. 4. Vendosni […]
PËRBËRËSIT 2 kërpudha shampinjon, 1 lugë vaj ulliri 2 lugë majdanoz Hudhër Spec i grirë Dy biskota me oriz Gjysmë limoni UDHËZIMET 1. Pastrojini mirë kërpudhat dhe pritini në feta të holla. 2. Vendosini të marinohen në masën e përgatitur më parë me një lugë vaji, lëng limoni dhe pak majdanoz të grirë. 3. Shërbejini pas 15 minutash […]
PËRBËRËSIT 1 lugë gjelle vaj ulliri 1-2 kilogramë mish viçi 1 qepë e madhe 1 karafil hudhër 1 lakër të vogël 2 kanaçe domate të konservuara 1 kuti salcë domatesh 1 lugë gjelle uthull 1/2 lugë çaji terren kanellë dhe arrëmyshk 1/2 lugë çaji piper i zi 1 lugë çaji kripë UDHËZIMET 1. Në një tigan […]
Përbërësit: 3 gota miell 2 gota qumësht Pak krip Pak sheqer 1 lugë çaji maja Përgatitja Hedhim miellin në një enë, më pas shtojmë kripën, sheqerin dhe majan. Në fund shtojmë qumështin duke e përzier brumin me lugë. Brumi nuk duhet të jetë i ngurtë. Pasi e përgatisim e mbulojmë me një kapak dhe e […]
PËRBËRËSIT 300 gr gjalpë pa kripë 300 gr çokollatë të zezë 5 vezë 300 gr sheqer 100 gr sheqer të butë kaf 50 gr kakao 130 gr miell që fryhet vetë 70 gr miell 900 gr krem djathi 300 gr mascarpone 120 gr krem pastiçerie 1 lugë çaji vanilje UDHËZIMET 1. Në një enë shkrijmë çokollatën […]
INGREDIENTËT 1 tufë lakra 2 kuti me biftek viçi të ndarë në rripa të hollë 1 lugë çaji kripë 1/2 lugë çaji piper i zi 1 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle gjalpë 1 qepë të ëmbël të madhe 1 lugë gjelle uthull të kuqe 1 lugë çaji mjaltë UDHËZIMET 1. Ngroheni furrën në 225 […]
Përbërësit: 3 vezë 5 lugë sheqer 200 gr gjalp 700 gr miell 1 lugë gjelle maja 1 gotë qumësht nutela ose reçel në varësi të shijes Përgatitja: Për të përgatitur molto këshillohet që brumi të zihet në darkë dhe më pas të hapet në mëngjes. Brumi duhet të qendrojë gjatë në mënyrë që moltot të […]