Seriale

Muajin e kaluar aktorja e njohur turke nga seriali “I infiltruari”, Bensu Soral u lidh në martesë me partnerin e saj, biznesmenin Hakan Bas. Dasma e çiftit mori vëmendjen e të gjithë mediave turke dhe rrjetet sociale u pushtuan nga fotot e videot e ditës më të rëndësishme të aktores. Gjithashtu u komentua shumë edhe […]
Aktori Kıvanç Tatlıtuğ ndan rolet kryesore me aktoren Elçin Sangu në serialin e ri, ‘Carpisma’ që në shqip do të thotë “Përplasje”. Për serialin i cili ka filluar xhirimet aktori ka bërë një përgatitje serioze për rolin e tij, “Komisar Mahir”. Kıvanç Tatlıtuğ, i cili për të pasqyruar karakterin e tij në një mënyrë realiste, […]
Nurgül Yeşilçay, e cila aktualisht është aktorja kryesore e serialit,  “Gülperi”, është shumë e lumtur në lidhjen e saj.  Aktorja e cila në çdo moment e shpreh se është shumë e dashuruar, ka prezantuar djalin e saj me të dashurin. Yesilcay është parë të hajë darkë në një restorant bashkë me djalin e saj Osman […]
Kohët e fundit aktoret turke kanë rrëmbyer vëmendjen e publikut shqiptar me rolet e shumta në serialet që transmetohen vazhdimisht. Përveç suksesit si aktore, një detaj i rëndësishëm i tyre është edhe pamja. Femrat turke dallojnë për ngjyrën e veçantë të lëkurës dhe për gjatësinë, gjë që i bën të renditen ndër më të bukura […]
Kanë filluar xhirimet e serialit me emër “Carpisma” Përplasje,ku në rolet kryesore luajnë aktorët Kivanc Tatlitug dhe Elcin Sangu. Në serialin me regjizor Uluc Bayraktar marrin pjesë dhe emra të tjerë të njohur si,Alperen Duymaz, Melisa Aslı Pamuk, Erkan Can dhe Hakan Kurtaş Në temën e serialit do të shtjellohet jeta e personazheve mbas përplasjes […]
Kur kanë ngelur edhe disa ditë nga fillimi i sezonit të ri të serialit më të ndjekur “Dirilis Ertugrul” njoftohet se pjesë e kastit të aktorëve i janë shtuar dhe 3 aktorë të tjerë. Xhirimet për sezonin e ri janë duke vazhduar,por akoma nuk dihet se kur do të fillojë të transmetohet në ekran. Por […]