Greqi

Parditen e sotme Greqia është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Instituti Europian Sizmik, ka raportuar se tërmeti ka rënë në orën 11:02 të paradites së sotme në Selanik. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4 ballë dhe mësohet se është ndjerë edhe në jug të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Nuk raportohet për dëmë materiale. Frekuenca.com
Autoritetet greke thonë se janë gati për përballimin e ciklonit “Zorba”, që ka goditur brigjet e vendit nga e shtuna herët në mëngjes. Pamjet e para nga Porto Heli tregojnë një fenomen mini-cunam. Joni jugor dhe Peloponezi jugor janë tashmë ne mëshirën e Zorbas, me erëra te fuqishme 9-10 buforë, dallgë te larta, reshje të […]
Babai shqiptar ka pranuar para togave të zeza se ka përdhunuar dhe lënë shtatzënë, vajzën e sëmurë me probleme mendore vetëm 16-vjeçe.  Ngjarja  e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku pas kontrollit të ekëve rezultoi se vazja e tij ishte shtatzënë 4 muajshe. Dje ne televizionin Star Channel u be profili i babait qe përdhunoi […]
Meteorologët kanë paralajmëruar se një ciklon tropikal mund të ndodhë nesër në brigjet e Greqisë. Erërat e forta do të vazhdojnë të godasin vendin, aq sa mund të shkaktojë mbylljen e shkollave pasi do ketë mot të përkeqësuar. Cikloni i Mesdheut mund të formohet nesër në detin Jon, në jugperëndim të Greqisë. Pushuesit janë përgatitur […]