Video Galeri

Uria nganjëherë të bën të “humbasësh” mendjen. Kjo i ka ndodhur një qengji i cili përpiqet të pijë qumësht tek qeni.  Ndërsa ky i fundit nuk e pranon dhe përpiqet ta ndalojë.   Për më shumë shikoni videon:   Frekuenca.com   
Agjencia Turke për zhvillim dhe koordinim TIKA me më shumë se 300 projekte në Shqipëri vazhdon ti qendrojë pranë komunitetit të këtij vendi. Projekti i radhës i TIKA-s në kuadër të ndihmës për arsimin, është mobilimi i kopshtit 18 në Tiranë. Kopshti me një kapacitet prej 170 fëmijësh, i rikonstruktuar nga Bashkia e këtij qyteti […]
Seksioni për Hetimin e Narkotikëve pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kënë organizuar, zhvilluar dhe finalizuar me sukses operacionin antidrogë “Vjeshta”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi: Artan Agolli, 48 vjeç, lindur në fshatin Zvarisht, Korçë dhe banues në fshatin
Linja ajrore shqiptare “Air Albania”po vijon fluturimet drejt Stambollit, ku pas studentëve të ekseselencës dhe pensionistëve, dje ishte rradha e gazetarëve. Udhëtimi për 120 gazetarët me avionin “Lasgushi”, nga Tirana drejt Stambollit nisi në mëngjes dhe zgjati deri në mesnatë. Gazetarët pas një udhëtimi komod kanë mbërritur në aeroportin e Stambollit, ku janë pritur nga
Policia Kombëtare e Republikës së Turqisë po vijon kurset e trajnimeve për punonjësit e Policisë Shqiptare. Trajnimi më i fundit ishte i “Inteligjencës së Sigurisë së Atdheut”. Sot në akademinë e Sigurisë në kryeqytet, u mbajt ceremonia e shpërndarjës së certifikatave për pjesëtarët e trajnuar të policisë shqiptare. Të pranishëm në këtë ceremoni ishin përfaqësues […]