Video Galeri

Pasditen e sotme do të luhet ndeshja “derbi” mes Tiranës dhe Partizanit në kryeqytet. Rikthimi i ekipit të Tiranës në kategorinë superiore ka rikthye në sheshet e qytetit edhe tifozët kryeqytetas. Tifozët janë mbledhur në sheshin “Skenderbej” për tu nisur më pas drejt stadiumit, ku do zhvillohet ndeshja. Ata në kor kanë brohoritur në mbështetje […]
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, i cili ndodhet në Berlin për një vizitë zyrtare në Gjermani me ftesë të homologut të tij gjerman Frank-Walter Steinmeier, u prit me një ceremoni ushtarake në Pallatin Bellevue. Erdoğan dhe bashkëshortja e tij Emine Erdoğan para ceremonisë ushtarake u pritën në hyrje të pallatit Bellevue nga presidenti gjerman […]
Në Tiranë u organizua ceremonia zyrtare me rastin e hapjes së vitit të ri shkollor 2018-2019, në institucionet arsimore të sistemit parauniversitar të Fondacionit Turk Maarif në Shqipëri. Në ceremoni morën pjesë kryetari i Fondacionit Turk Maarif, Birol Akgün, ambasadori Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük, koordinatori i zyrës së Fondacionit Maarif në Shqipëri, Fatih
Uria nganjëherë të bën të “humbasësh” mendjen. Kjo i ka ndodhur një qengji i cili përpiqet të pijë qumësht tek qeni.  Ndërsa ky i fundit nuk e pranon dhe përpiqet ta ndalojë.   Për më shumë shikoni videon:   Frekuenca.com   
Agjencia Turke për zhvillim dhe koordinim TIKA me më shumë se 300 projekte në Shqipëri vazhdon ti qendrojë pranë komunitetit të këtij vendi. Projekti i radhës i TIKA-s në kuadër të ndihmës për arsimin, është mobilimi i kopshtit 18 në Tiranë. Kopshti me një kapacitet prej 170 fëmijësh, i rikonstruktuar nga Bashkia e këtij qyteti […]
Seksioni për Hetimin e Narkotikëve pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative, kënë organizuar, zhvilluar dhe finalizuar me sukses operacionin antidrogë “Vjeshta”, në kuadër të të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi: Artan Agolli, 48 vjeç, lindur në fshatin Zvarisht, Korçë dhe banues në fshatin
Linja ajrore shqiptare “Air Albania”po vijon fluturimet drejt Stambollit, ku pas studentëve të ekseselencës dhe pensionistëve, dje ishte rradha e gazetarëve. Udhëtimi për 120 gazetarët me avionin “Lasgushi”, nga Tirana drejt Stambollit nisi në mëngjes dhe zgjati deri në mesnatë. Gazetarët pas një udhëtimi komod kanë mbërritur në aeroportin e Stambollit, ku janë pritur nga