Foto Galeri

Sërish dasmë në oborri mbretëror britanik. Ditën e sotme mbesa e Mbretëreshës Elisabeth II, princesha Eugenie dhe partneri i saj, Jack Brooksbank, një tregtar vere lidhën kurorë në një ceremoni të zhvilluar në kështjellë “Windsor”. Nga fillimi deri në fund të ceremonisë, dasma e princeshë Eugenie-s dhe Jack Brooksband ishte e mbushur me momente magjike […]
Foto që të thyen zemrën. Një nuse e veshur me fustanin e saj të bardhë shkon tek varri i të fejuarit ditën që duhej të martoheshin. Kendall James Murphy nga Indiana, SHBA i cili ishte zjarrfikës humbi jetën tragjikisht në nëntor të vitit të kaluar pas një aksidenti me makinë, të cilën e drejtonte kolegu […]
Në qarkun e Kahramanmaraşit të Turqisë, kryetari i bashkisë Andırın,  Baki Tezcan, ka realizuar një projekt interesant të një ure. Ura është e gjatë 360 m, e lartë 100 m dhe e gjerë 2.5 m. E veçanta e kësaj ure është se këmbët e urës kanë formën e minares. Kjo ka tërhequr vëmendjen e shumë […]
Kryeministri dhe zv/Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe si dhe Udhëheqësi i Emiratit të Dubait, Sheiku Mohammed bin Rashid al-Maktoum kërkon që të bëjë një shtesë në banesën e tij të madhe në Skoci, në mënyrë që familja e tij e shumtë në numër, së bashku me shërbëtorët, të mos rrinë “ngushtë”. Sipas “ArabianBusiness”, Sheiku […]
Historia është e dokumentuar, por ato që kanë bërë histori janë fotot e mëposhtme. Nga një nënën që vajton fëmijët e saj pas një tërmeti, tek një i burgosur që përqafon fëmijën me kokën e mbuluar e deri tek murgu që i vë zjarrin vetes apo fëmija afrikan që është në prag vdekjeje nga uria. […]
Uria nganjëherë të bën të “humbasësh” mendjen. Kjo i ka ndodhur një qengji i cili përpiqet të pijë qumësht tek qeni.  Ndërsa ky i fundit nuk e pranon dhe përpiqet ta ndalojë.   Për më shumë shikoni videon:   Frekuenca.com