Aktori Kıvanç Tatlıtuğ ndan rolet kryesore me aktoren Elçin Sangu në serialin e ri, ‘Carpisma’ që në shqip do të thotë “Përplasje”. Për serialin i cili ka filluar xhirimet aktori ka bërë një përgatitje serioze për rolin e tij, “Komisar Mahir”. Kıvanç Tatlıtuğ, i cili për të pasqyruar karakterin e tij në një mënyrë realiste, […]
Neser mbërrin në vendin tonë për një vizitë dy dtore Princi i Monakos, Alberti II i ftuar nga Presidenti i Republikës Ilir Meta. Në njoftimin e shpërndarë nga zyra e Presidentit të Republikës bëhet e ditur se, Lartësia e Tij e Përndritur, Alberti II, Princi i Monakos, zhvillon një vizitë shtetërore në Shqipëri. Vizita shtetërore […]
Parditen e sotme Greqia është tronditur nga një tërmet i fuqishëm. Instituti Europian Sizmik, ka raportuar se tërmeti ka rënë në orën 11:02 të paradites së sotme në Selanik. Tërmeti ka qenë me magnitudë 4 ballë dhe mësohet se është ndjerë edhe në jug të Shqipërisë dhe Maqedonisë. Nuk raportohet për dëmë materiale. Frekuenca.com