Përgatitjet për ardhjen në jetë të Ajkës, vajzës së Xhensilës dhe Bes Kallakut, kanë nisur qysh herët. Çifti kanë qenë mjaft të entuziasmuar për vajzën e tyre, saqë ata i kanë përgatitur një dhomë mjaft të veçantë. Edhe pse Ajka është mbajtur gjithmonë larg syrit kurioz të kamerave, Xhensila nuk ka nguruar të ndajë një detaj […]
Seliali i njohur “Xhenet” që po bën bujë në Shqipëri po bëhet gjithnjë e më i dashur për shqiptarët. Gjithnjë e më shumë rritet dëshira për të mësuar më tepër për vijimsinë e e ngjarjeve dhe pse jo, për jetën private të protagonistëve. As vetë aktorët nuk përmbahen nga tundimi i selfieve-ve gjatë sheshxhirimeve. Në […]
Ka ndërruar jetë sot kitaristi i grupit “All That Remains”. Oli Herbert vdiq sot në moshën 44-vjeçare. Ky lajm tragjik u nda nga grupi metal ku në një postim në Instagram kanë lajmëruar: “U lënduam kur mësuam se Oli Herbert, miku ynë, kitaristi, anëtari themelues i ‘All That Remains’, ndërroi jetë. Ai ka qenë një […]
Një tërmet me fuqi prej 5,3 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur provincën Açe të Ishullit Sumatra të Indonezisë. Instituti Meteorologjik, Klimatik dhe Gjeofizik i Indonezisë (BMKG) njoftoi se epiqendra e tërmetit është 30 kilometra në verilindje të rajonit Açe. Sipas BMKG-së tërmeti është regjistruar 10 kilometra në thellësi të tokës. Deri më tani […]
Anija e Forcës Detare shqiptare mori pjesë në 2 operacione shpëtimi në detin Egje. Mësohet se anija Lissus u erdhi në ndihmë 73 emigrantëve në bordin e dy gomoneve në emergjencë. Vetëm brenda pak minutave, 33 personat e njërës gomone u imbarkuan në bordin e anijes Frontex. Në gomone u identifikuan 19 burra, 6 gra […]
Gjatë ditës së sotme do të mungojë furnizimi me energji elektrike në disa zona të Tiranës, pasi siç njofton OSHEE, do të ketë ndërhyrje në fiderin e Mëzezit. Zonat që do të mbesin pa energji elektrike janë: Kashar, Yrshek, Allhjatë, Katund i Ri, zona prane TCH, dhe bizneset perreth.  Mungesa do të jetë nga ora […]
Kursi i këmbimit valutor për ditën e sotme për monedhat kryesore botërore sipas Iliria. Tregu valutor çdo ditë e më shumë është në shërbım të qytetarëve, për t’u njohur dhe informuar mbi ndryshimet e fundit të monedhave të huaja. Frekuenca.com