Një vajzë gjeti vdekjen nga të shtënat me armë në një shtëpi në Lincoln Park, në Michigan, SHBA. Viktimë nga kjo ngjarje mbeti një 20-vjeçare, e cila ndërroi jetë në spital. Nga të shtënat mbeti një plagosur një tjetër person, megjithatë autoritetet nuk kanë dhënë asnjë detaj rreth identitetit të tyre. Duke folur për amerikanen […]
Brazili triumfoi me rezultatin 1 – 0 në miqësoren me Argjentinën e luajtur në Arabinë Saudite. Brazilianët u treguan më kërkues, por raste patën edhe argjentinasit. Goli i Mirandës në kohën shtesë vendosi sfidën. Ai shfrytëzoi më së miri pasimin e Nejmar. Një revansh i Brazilit në klasiken e Amerikës së Jugut që vitin e […]
Thuajse çdo njeri e ka vërejtur se pasi të bëjnë një dush të gjatë ose të freskohen në pishinë, gishtërinjtë rrudhosen dhe duken sikur të njerëzve në moshë. Por, a keni menduar ndonjëherë pse ndodh kjo? Për dekada të tëra shkencëtarët kanë besuar se ky reaksion është shkaktuar nga epiderma – shtresa e jashtme e […]
Vjeshta tashmë ka ardhur dhe së bashku me të kanë ardhur edhe gjethet mahnitëse, moti pak më i ftohtë dhe kungujt. Por, a e keni ditur se vjeshta është gjithashtu edhe koha më e mirë e vitit për të udhëtuar? Këto janë arsyet pse duhet t’i paketoni çantat dhe të udhëtoni këtë vjeshtë: 1- Moti […]
Nënë e bijë tashmë janë kthyer në miket e njëra-tjetrës. Këngëtarja e njohur Eneda Tarifa ka treguar gjithmonë se Aria, vajza e saj, është personi më i rëndësishëm për të. Nënë e bijë kanë një lidhje shumë të ngushtë dhe Eneda mundohet të kalojë sa më shumë kohë me të voglën e saj pavarësisht angazhimeve […]
Suzana dhe Bashkimi janë njohur në 1 tetor të 1968. Të dy nga Tirana, ai inxhinier ajo stomatologe, sot të lagjes i njohin si çifti i lumtur. “Bashkë kemi 50 vjet,me fejesën dashurinë e martesën”, shprehet Suzana Sefa. Pas fjalëve të mira të dëgjuara për Suzanën, 19 vjeç në atë kohë, në një nga festat […]