Sipas MeteoAlb:  Kthjellime dhe vranësira DOMINOJNE në të gjithë territorin, ku më të theksuara do të jenë në zonat Lindore. Edhe pasditja do të VIJOJЁ me të njëjtën situatë atmosferike  ku kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta do të jenë të pranishme në të gjithë vendin, mundësitë për shira janë thaujse zero. Temperaturat e ajrit RRITEN […]
Lidhja mes këngëtares Ariana Grande dhe komedianit Pete Davidson ka marrë fund. TMZ ka bërë me dije, ditën e djeshme, se çifti i ka dhënë fund lidhjes së tyre pas disa muajsh së bashku. Herën e fundit që Grande dhe Davidsoon janë fotografuar bashkë, është vënë re që tatuazhi me veshë lepuri që Pete kishte […]
Shkarkohet nga detyra, Ministri i Punëve të Brendshme në Kosovë, Bejtush Gashi. Mësohet se shkarkimi i ministrit është bërë nga partia e Behxhet Pacollit. Lajmi për shkarkimin konfirmohet nga sekretari organizativ i AKR-së, Rrahim Pacolli, ndërsa në vend të Gashit në krye të MPB-së pritet të emërohet Ekrem Mustafa. Rrahim Pacolli ka deklaruar se shkarkimi i […]
Këtë javë qeveria do të nisë rishikimin ekonomik të kontratës që ka me koncesionarin e Aeroportit të Rinasit. Mësohet se Agjencia e Prokurimit Publik ka përzgjedhur kompaninë BDO Albania për të nisur kontrollin e fitimeve që Aeroporti i Tiranës ka realizuar gjatë 14 viteve që operon në Shqipëri. Konsulenti BDO, do të krahasojë fitimet e […]
Ndotja e ajrit ka sjellë rritje të sëmundshmërisë tek popullata. Sipas mjekëve, grimcat e pluhurit për shkak të diametrit të tyre më pak se 10 dhe 2,5 mikronë, depërtojnë thellë në rrugët e frymëmarrjes, madje deri në gjak. “Një pjesë e këtyre grimacve solide, një pjesë e madhe thithen nga pjesa e rrugëve të sipërme […]
Në mbledhjen e Komisionit të Përbashkët Ndërparlamentar Shqipëri-BE, që mbahet në Parlamentin Europian në Bruksel, nënkryetari i delegacionit nga opozita, Genc Pollo kërkoi që komisioni i përbashkët të mos drejtohet nga Taulant Balla. “Është e padenjë që Balla të jetë bashkëkryetar. Është e padenjë të kemi një padrino të drogës në presidium. Turp për maxhorancën […]