Bakllava, ëmbëlsira e famshme nga Gaziantep është padyshim ëmbëlsira kryesore e festave në Turqi. Shumë pak orë kanë mbetur nga fillimi i Festës së Bajramit, ku prodhuesit e bakllavasë në Gaziantep kanë punuar pa pushim për të prodhuar bakllava. Ömer Fa
Qumështit i shtojmë vezët, miellin, kripën dhe majan. Brumin që përftojmë duke përzier të gjithë këta përbërës me lugë të madhe e hedhim në vaj të nxehtë dhe petullat i skuqim në të dy anët. Petullat shërbehen me djath, mjaltë, recel etj..
Pastrojmë si fillim preshin duke eleminuar gjethet jeshile dhe duke mbajtur vetëm pjesën e bardhë. E lajmë mirë nën ujë të rrjedhshëm dhe e presim pjerrëtas në copa rreth 2 cm. E kaurdisim në pak vaj dhe e hedhim në tavën ku do të përgatisim recetën. Në
1 kavanoz reçel i kuq luleshtrydhesh, manaferrash ose sipas dëshirës Përgatitja: Në një tas i përziejmë të gjithë përbërësit derisa të përftojmë një brumë homogjen, e hapim me petës me pak miell dhe veshim me të tavën e lyer me pak gjalpë e miell. Lëmë
Rrahim mirë në një enë sheqerin dhe vezët. Nga ana tjetër kemi dy mënyra si ta përgatisim purenë e spinaqit. Nëse dëshirojmë i hedhim rreth 15 gjethe spinaqi (pa bishtat) në robot dhe i bëjmë pure duke shtuar mbi të 1 gotë qumësht ose mund të lëmë spinaqi
Nëse keni teshtirë dy deri në tre herë radhazi kjo ndodh për shkak të “fuqisë” që gjendet pas hundës tuaj. E gjitha kjo ndodh për shkak të një ngacmimi që ndodh në rrugët e frymëmarrjes, kur disa grimca të huaja futen dhe veprojnë si stimulues të jashtëm